Polish English

ROZRYWKA W PARYŻU

Rozrywka w Paryżu

OPEN TOUR - Objazdowa wycieczka po stolicy Francji. Jedna z najatrakcyjniejszych form zwiedzania znanych zabytków Paryża. Dzięki tej formie można poznać miasto, spotkać nowych ludzi i poznać kulturę i zwyczaje. Niewątpliwym atutem wycieczki jest możliwość swobodnego wsiadania i wysiadania z pokładu nowoczesnego autokaru co pozwala na zwiedzenie miasta według indywidualnych upodobań.

STADE DE FRANCE to największy narodowy stadion piłkarski Francji. Wspaniała architektura obiektu przedstawiająca swoim kształtem okręt przycumowany do równiny Saint Denis. Bez wątpienia budowla stadionu jest wielkim osiągnięciem architektonicznym Francji. Macary, Zubléna, Regembal et Costantini to główni architekci tego projektu. Obiekt liczy 80 000 miejsc siedzących. Zbudowany został zaledwie w 31 miesięcy specjalnie na finał piłkarskich Mistrzostw Świata 1998. Od momentu swojego powstania rozgrywają się na nim największe, międzynarodowe wydarzenia sportowe, chociażby niedawne Mistrzostwa Świata Rugby 2007, koncerty muzyczne, występy znanych zespołów muzycznych między innymi: U2 , Rolling Stones, Police. Zwiedzenie stadionu możliwe jest wyłącznie z przewodnikiem oficjalnym Stade de France, dzięki temu zobaczyć można miejsca na ogół niedostępne dla publiczności tj. : lożę prezydencką, szatnię piłkarzy, tunel prowadzący na murawę boiska czy murawę boiska. Warto zatrzymać się na chwilę w muzeum (espace muséographique), składającym się z 4 sal, w których można dokładnie obejrzeć makietę stadionu, poszczególne etapy budowy stadionu, repliki trofeów , gitary z dedykacją największych artystów (Bono, Bruce Springsteen…), kostiumy ze spektakli (Carmen, Turandot), wideo… Dla miłośników gadżetów znajduje się butik, w którym można zakupić rożnego rodzaju piłki, breloki, koszulki, ręczniki, bransoletki, kartki pocztowe, czapki i upominki.

REJS STATKIEM - Znakomitym pomysłem spędzenia wolnego popołudnia w Paryżu może stać się rejs statkiem po Sekwanie. Jednogodzinny rejs pozwala na poznanie miasta. Z pokładu statku zobaczyć można potężną metropolię, a w szczególności jej architekturę, część najpopularniejszych zabytków miasta takich jak : Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame, Statua Wolności, Pont Neuf. Komentarz w języku francuskim, angielskim i czterech innych językach dostępny jest na życzenie klienta.

LOT BALONEM - To z całą pewnością wspaniała okazja dla wszystkich miłośników fotografii by utrwalić piękno stolicy Francji. Balon transportuje ok. 30 osób na wysokość 150 m, oferując niepowtarzalny widok w 360 stopni. Ekologiczny środek transportu, nie pobiera więcej energii niż niejedna winda. Balon zapewnia trzeci najwyższy punkt wysokościowy stolicy po biurowcu Montparnasse i wieży Eiffla. Balon „Ballon Air de Paris” stacjonuje w parku w miejscu byłych fabryk Citroena. Olbrzymi teren zieleni, który poza ofertą lotu balonem dysponuje miejscem do piknikowania na świeżym powietrzu.

MOULIN ROUGE – z franc. Czerwony Wiatrak to najsłynniejszy paryski kabaret świata, powstały w tym samym roku co Wieża Eiffla, w 1889 roku, w dzielnicy Montmartre. Dwa razy w ciągu wieczora i 365 dni w roku piękne tancerki ubrane w falbaniaste spódnice koloru białego, niebieskiego, czerwonego wykonują taneczne show. To zapierające dech w piersiach widowisko, zwłaszcza męskiej części widowni, wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem. Sam spektakl to nie tylko taniec i muzyka ale również niezwykła choreografia, nowoczesna scenografia, specjalistyczny sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy. W ciągu jednego wieczora serwowanych jest od 450-700 nakryć. Widowisko wykonywane jest przez 60 tancerek i 20 tancerzy. Każdego roku kabaret rekrutuje swoje tancerki bez których taneczne show nie byłoby w ogóle możliwe. Kryteria przyjęć są niezwykle surowe, wzrost min.1.75-1.79, dobra aparycja, liczne szkolenia, umiejętność tańca. Czternaście narodowości, średnia wieku to wiek 23 lat wśród tancerek , w większości australijki (po popularnym filmie z Nicole Kidman). Rewię w Kabarecie poprzedza wykwintna kolacja i szampan. To właśnie tutaj narodził się słynny kankan.