Polish English

PARK ASTERIXA ( w Pikardii)

Park z wioską galijską stworzoną na podstawie legendarnego komiksu pod tytułem Astérix. Park składa się z 7 krain tematycznych: Z Galami przez wieki, Z Galami i Grekami, Z Galami i wikingami, Zag, Wioska Galów, Z Galami i Rzymianami, Via Antiqua. Atrakcją są również liczne spektakle z bohaterami komiksu organizowane w poszczególnych krainach;

Dojazd do parku Asterix

JAK DOJECHAĆ Z PARYŻA DO PARKU ASTERIXA?

AUTOKAR

Do Parku Asterixa można dostać się autokarem który jedzie bezpośrednio z Paryża do parku. Miejsce odjazdu to metro PALAIS-ROYAL. Cena przejazdu to 22 euro (cena biletu w dwie strony) Gratis dla dzieci poniżej 3 lat. Wyjazd z Paryża o 9h00, powrót o 18h30.

RER+AUTOKAR

Do Parku Asterixa można też dostać się szybką koleją RER linia B, oznaczoną na niebiesko. Niestety nie ma bezpośredniego połączenia, potrzebna jest jedna przesiadka do busa. Stacje w Paryżu, z których odjeżdża kolejka RER linia B to Châtelet i Gare du Nord RER linia B odjeżdża ze stacji Gare du Nord, peron 43 (uwaga: zawsze należy upewnić się, z którego peronu odjeżdża kolejka) w kierunku lotniska Charles'a de Gaulle'a. Należy wysiąść na stacji „Aéroport Charles De Gaulle Terminal 1” i udać się do okienka biletowego, oznaczonego „Parcs de Loisirs”, gdzie kupuje się bilet na autobus. Bus do Parku Asterix odjeżdża co 30 minut od 09:00 rano do 01:00 w nocy z platformy autobusowej A3. Cena biletu od Paryża do stacji „Aéroport Charles De Gaulle Terminal 1” wynosi 9, 75 Euro. Bilet ważny jest w strefach komunikacji 1-5. Bilet na szybką kolejkę RER linii B można kupić na każdej stacji w kasie biletowej lub automatach na terenie stacji. Cena biletu za autobus wynosi 7,5 euro za bilet pełnopłatny i 6 euro za bilet dla dzieci od 3 do 11 lat. Dzieci poniżej 3 roku życia jeżdżą bezpłatnie.

W JAKI INNY SPOSÓB MOŻNA DOSTAĆ SIĘ NA TEREN PARKU?

Jeżeli nie chcesz się martwić o szczegóły związane z podróżą do Parku Asterix,
zamów transport od Transport Paris - z kierowcą mówiącym po polsku, dostosowany do twoich potrzeb.