Polish English

DISNEYLAND POD PARYŻEM (Disneyland Paris)– najpopularniejsza atrakcja Francji wśród turystów. Zastosowano tu najnowocześniejsze technologie, całość podzielono na pięć krain, z których każda ma swoje atrakcje tematyczne, restauracje i sklepy. Krainy te to: Kraina Dzikiego Zachodu, Okręty i Piraci, Kraina fantazji i bajek, Discoveryland – kraina odkryć i techniki, Studio Walta Disneya. Oprócz parku rozrywki jest tu także kompleks stylizowanych barów amerykańskich oraz sklepów i restauracji zwanych Wioską Disneya (Disney Village). Przy wejściu do parku znajduje się Hotel Disneyland oraz 6 innych hoteli, kemping, szlak leśny oraz pole golfowe;

Dojazd do parku Disneyland

JAK DOJECHAĆ Z PARYŻA DO PARKU DISNEYLAND?

RER

Do Disneylandu jeździ szybka kolej podmiejska RER A (oznaczona na czerwono). Stacje w Paryżu, z których odjeżdża kolejka to:

  • Charles de Gaulle Etoile,
  • Auber,
  • Chatelet Les Halles,
  • Gare de Lyon,
  • Nation.

Należy jechać w kierunku Marne-la-Vallée i wysiąść na końcowej stacji Marne-la-Vallée - Chessy. Długość jazdy kolejką RER zależny jest od stacji, na której wsiadłeś. Podróż do Disneylandu trwa ok. 40 minut. Kolejka jeździ co 9 min 30 sec. Pierwszy pociąg z Paryża w kierunku Disneylandu odjeżdża o 5:22 ze stacji Gare de Lyon, ostatni pociąg z Disneylandu odjeżdża o 00:20. Stacja leży przy wejściu do Disney Village i obu parków Disney. Cena biletu od Paryża do Disneylandu wynosi 7, 50 Euro. Bilet ważny jest w strefach komunikacji 1-5. Dzieci poniżej 4 roku życia jeżdżą bezpłatnie. Zniżka 50% na bilety na metro obowiązuje dla dzieci do 10 roku życia. Park Disneyland leży w strefie 5, oddalony jest od Paryża o 32 km. Jeżeli planujesz dużo jeździć po Paryżu i okolicach, możesz kupić kartę Paris Visite Pass dla wybranych stref komunikacji miejskiej. Jeżeli planujesz wycieczkę do Disneyland Paris na jeden dzień/ weekend, wtedy wystarczy kupić pojedyncze bilety. - Bilet na szybką kolejkę RER linii A można kupić na każdej stacji w kasie biletowej lub automatach na terenie stacji. Kupowany bilet musi obowiązywać na 5 strefę, w której znajduje się Disney.

JAK W INNY SPOSÓB MOŻNA DOSTAĆ SIĘ NA TEREN PARKU?

Jeżeli nie chcesz się martwić o szczegóły związane z podróżą do Disneyland Resort Paris,
zamów transport od Transport Paris - z kierowcą mówiącym po polsku, dostosowany do Twoich potrzeb.